WhatsApp: +90 541 480 83 88

Bakır Tablo

Günümüzde birçok evde ve dekorasyon olayında akla gelen bakır tablolar fiyatı yönünden de uygun olmasıyla tercih edilir. Yapımı ve işleme şekilleri çok üst düzey sanat ister. Bu yüzden bakır tablolar ustaları büyük el becerilerine sahiptir.

Bakır tablo tarihi çok öncelere dayanmaktadır. İnsanlar bakır devrinde bakırın icadı ile başlayan serüveni günümüze kadar dayanmaktadır. Milattan önce üç bin ila beş bin arasındaki yıllarda Anadolu uygarlıkları tarafından daha sonraki dönemlerde antik yunan kesimleri kullanmaya başladı.

Bakır tablo el işlemleri sanatının gözdesi olup artık devirler geçtikçe süsleme anlamında değişik üsluplar kullanmaya başladılar.

Böylelikle günümüzde isteklere göre bakır tablolar yapılmaktadır. Bakırın kolay işlenmesi sayesinde tablolarda istenen şekilleri büyük özenle ve profesyonellikle sizlere sunarız.

Bakır Tablo Yapımında Kullanılan Maddeler

Bakır tablo yapımı için bazı özellikler gerekir. Bunlar bir araya gelerek bir bütünü oluşturuyor. En önemli özellik kullandığımız madde birinci kalite olmasıdır. Böylelikle sizlere garanti ve kaliteden ödün vermeden hizmet sunarız.

Bakır tablo yapımında kullanılan malzemeler:

  • Öncelikle yüz veya yüz elli milimetrelik bakır levhalar
  • Eğer ileri seviyede bakır tablo çalışması olacaksak iki yüz, dört yüz, beş yüz, altı yüz milimetrelik bakır levhalar
  • Zımpara
  • Çekiç ve tokmak
  • Çelik uçlar
  • Taş kükürt ve su bakır tabloya rengini verir
  • Parlatmak için cila
  • Çeşitli kalınlıkta rölyef kalemler
  • Dolgu için sıcak silikon ve alçı

Bakır tablolar yukarda belirttiğimiz malzemeleri ustalıkla birleşip sizlere sunuyoruz. Sizleri memnun edecek şekilde tabloları ortaya çıkarıyoruz. Malzemeler birinci kalite olmalıdır ve en ince ayrıntıları da ortaya çıkarmak için kalemler usta ellere verilmelidir.

Bakır Tablo Yapımı

Bakır tablo yapımından önce boyutları belirlemek gerekir. Daha sonra bakır levha belirlenen ölçülere göre kesilir ve bakır levhalar işlenmesi için hazırlanılır. Daha sonra kabartma ve motiflerine göre çeşitli malzemelerden oluşan kalemler ve aletler hazır edilir.

Bakır tablo yapımında kullanılan levha temizlenir. İşlenecek olan motif üzerine çizilir. Daha sonra uzak olandan başlayarak yakına olana doğru çizime başlanır. Her kabartma evresinde kabartılmayacak alanlar çökertilmesi yapılır.

Bakır tablo yavaş yavaş meydana gelir. Kabartma çökertme bittiği zaman arka bölme doldurulması yapılır. Dolguda genellikle alçı ve silikon kullanılır. Bana göre en kısa sürede etkili olan saden tutkal ve su ile yapılan karışım bakır tabloya can katacak.

Bakır tablo için kullanılan levha temizlenir ve zırnıklama yapılır. Daha bakıra rengini vermesi için rölyef kullanılır. Rölyef sürüldükten sonra rengin belirgin olarak parlama olması için cila yapılır ve ciladan sonra zımparalama yapılır.

Bakır Tablo Fiyatları

Bakır üzerinden birçok tablolar ve süslemeler yapılır. Bunları yaparken kullandığımız maddeler çok kaliteli olup uzun zaman bakır tabloyu yanınızda taşıma imkanı sağlar.

Bakır tablolar kullanılan modele göre fiyat aralığı 100- 2000 arasında değişmektedir. Kullanılan bakırın ağırlığı da fiyatta belirleyici unsurdur.