WhatsApp: +90 541 480 83 88

Çay Kazanı

Farklı kültürler, yeme içme alışkanlıklarının da farklılaşmasına sebep oluyor. Millet olarak çay içmeye kahvaltıdan başlıyoruz. Sabah kahvaltısının vazgeçilmezi olan çay, misafirlere ikram edilen ana içecek olarak da kültürümüzde yerini alıyor.

Bu gün boyu süren çay içme alışkanlığı, toplu olarak yaşanan yerlerde de bu ihtiyacın giderilmesini gerektiriyor. Ancak, kalabalık yerlerde, evlerde kullandığımız demlik ve çaydanlıklarla bu ihtiyacın karşılanması mümkün olmuyor. Hem lezzetli bir çay demlemek hem de herkesin her istediğinde çay içebilmesi için çay kazanı imdada yetişen malzeme oluyor.

Çay Kazanı Kullanım Alanları

Çay kazanı, evler için tasarlanmış bir ürün değildir. Kalabalıklara çay servisi yapılan kıraathaneler, lokantalar, eğlence yerleri, köy odaları ile toplu olarak yaşanılan kurum ve kuruluşlar, çay kazanının en çok kullanıldığı yerleri oluşturuyor.

Her ne kadar poşet çaylar için çay kazanı ihtiyacı olmasa da çay zevkimizi de poşet çaylarla karşılamak tavşankanı bir demleme çayın zevkini vermiyor. Geleneksel yapımız gereği demleme çaydan vazgeçemiyoruz.

Demleme çayı kalabalık kitlelere sunma için de geleneksel yöntemler tercih ediliyor. Bu nedenle kurum ve kuruluşlar dâhil tüm toplu yaşam alanlarında çay kazanı ilk akla gelen malzeme oluyor


Sadece Çay Kazanı Diyerek Geçmeyin

Çay kazanı, büyüklüğü ve yangın tehlikesi sebebiyle bir dolapta muhafaza edilerek kullanılamıyor Bu nedenle estetik açıdan da uygun olması gerekiyor. Bulunduğu mekânın dekorasyonunun bir parçası olan çay kazanlarının, lezzetli ve kullanışlı olmasının yanında estetiğine de özen gösteriyoruz.

Bakırdan imal ettiğimiz çay kazanı; çayın lezzetinde en iyiye ulaşmayı sağlarken hem sıhhi açıdan sorunsuz hem de dekoratif yapısıyla sizleri memnun ediyor.

Çay Kazanı Çeşitleri

Ürettiğimiz çay kazanlarında farklı ihtiyaçları daima göz önünde bulunduruyoruz.

Üretimini yaptığımız çay kazanları arasında;

  • Bakır kaplama çay kazanı
  • Bakır çay kazanı
  • Boyalı çay kazanları bulunuyor.

Üretimini yaptığımız tüm çay kazanı çeşitlerinde, 2 ila 6 demliklik modeller bulunduruyoruz. Ana gövdede krom veya bakır kullanıyoruz. Bu hammadde hem çayın lezzetinde iyi sonuç veriyor hem de sağlık açısından hiçbir sorun teşkil etmiyor.