WhatsApp: +90 541 480 83 88

Kahveci Güzeli

Kahve kültürü, zengin Türk mutfağı kültürünün günümüzde de muhafaza edilen bir parçasını şüphesiz Türk kahvesi oluşturuyor. Ülkemizde yetişmemesine rağmen kahve, cezvede hazırlanan haliyle hâlâ ziyaretlerin itibar göstergesi olmaya devam ediyor. Kahvenin lezzeti yanında hazırlanışı ve sunumu da kültürümüzün bir parçasını oluşturuyor.

Günümüzde kahve makineleri yaygınlaşsa da kahvenin köpüklü ve uygun kıvamda hazırlanışı hazırlayanın maharetinin bir göstergesi olmaya devam ediyor. Bakır cezvede közde veya kumda el ile hazırlanan kahve, kahve ikram edilen şahsa verilen önemin de göstergesi oluyor. Kahveci güzeli ise bu göstergenin taçlandırılmış halini oluşturan tezgaha verilen isim olarak karşımıza çıkıyor.

Kahveci Güzeli Hangi Parçalardan Oluşuyor?

Türk kahvesinin özenle süslenmiş tezgâhı olan kahveci güzeli;

  • Bir otağı andıran çatısı,
  • Otağdan esinlenerek konulan perdesi,
  • Kum veya köz ocağının da bulunduğu gövdesi,
  • Arabasıyla tam bir görsel zenginlik oluşturuyor.

Kahveci güzeli, elbette evimizde her an kullanılacak malzemeler arasında yer almıyor. Kahve keyfine düşkün insanlar tarafından evde kullanım için temin edilebilse de özellikle kıraathaneler, şölen alanları ile kurum ve kuruluşlarda kullanımına daha çok rastlıyoruz.Kahveci Güzeli Neden Yapılıyor?

Kahveci güzeli, farklı parçalardan oluşuyor. Gözde ve çatısı bakırdan imal ediliyor. Bu bölüm, aynı zamanda bakır ustalarımızın hünerlerini sergiledikleri parçalardan birisi olarak göze çarpıyor.

Kahveci güzeli, güzelliğini çatı kısmıyla birlikte yine bakır kaplama olan gövdesinden alıyor. Gözde ve çatı üzerine müşterinin talepleri doğrultusunda işlenen motifler, işçilik kalitesinin de göstergesi oluyor.

Perdede, kahveci güzeli için estetik görünümü destekleyen ve ev sıcaklığını temsil eden parça olarak genellikle kırmızı saten kumaş kullanılıyor. Kenarı sarı sırmalardan oluşuyor.

Gövde kısmı, bakır kaplama olan kahveci güzeli, bu bölümde ocaklarını da bulunduruyor. Gövde iç kısmında ve ayaklarda paslanmaz malzeme kullanıyoruz.

Kahveci Güzeli Modelleri

Kahveci güzeli, sizlerin ihtiyaç ve talepleri dikkate alınarak farklı büyüklük ve modellerde üretiliyor. Sizlere standart bir model sunmak yerine ihtiyaçlarınızı dikkate alıyoruz.

Farklı kahveci güzeli talepleri olsa da genel olarak;

  • Közde kahveci güzeli,
  • Közde ve kumda kahveci güzeli,
  • Kumda kahveci güzeli stantları ana modelleri oluşturuyor.

Kahveci güzeli model olarak istekleriniz doğrultusunda imal edilebildiği gibi beğendiğiniz modelin farklı ölçülerini de sizler için imal edebiliyoruz.

Bakır İşleme Bir Sanattır

Bakır sarayı olarak, ürünümüz olan kahveci güzeli modellerinde, tecrübeli bakır ustalarımızla birlikte çalışarak bakır işleme sanatının mükemmel örneklerini sizlere sunuyoruz. Bakırın her bir noktasını özenle işleyen ustalarımızın el emeği göz nuru her bir üründe ayrı ayrı göze çarpıyor.

Kahveci güzeli için bakır aksam üzerinde kullandığımız motifleri, talepleriniz doğrultusunda değiştirebiliyoruz. Bakır üzerine logo işleyebildiğimiz gibi isim de yazabiliyoruz.